dr. MATE GRANIĆ
Ministar od 28.05.1993. do 27.01.2000.

Datum rođenja: 19. rujna 1947. godine
Mjesto rođenja: Baška Voda, Hrvatska
Bračno stanje: Oženjen, otac troje djece
Strani jezici: Engleski i njemački
Obrazovanje i profesionalno iskustvo – medicinska karijera: • 1971. Diplomirao na Medicinskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu. 1971. godine.
• 1985. Specijalizirao internu medicinu, doktorirao, profesor Interne medicine i predstojnik Kliničkog odjela na Institutu "Vuk Vrhovec"
• 1989. Prodekan Medicinskoga fakulteta Sveučilišta u Zagrebu
• 1990. Dekan Medicinskoga fakulteta Sveučilišta u Zagrebu
• Gostujući profesor na Medicinskom fakultetu na Harvardu (SAD), Kentucky Diabetes Foundation (SAD) i Medicinskom fakultetu u Muenchenu (SR Njemačka)
• Savjetnik Svjetske zdravstvene Organizacije (WHO)
Politički profil i orijentacija: • Osnivač i predsjednik Demokratskog centra od 2. travnja 2000.
• Član Hrvatske demokratske zajednice (HDZ) od 21. rujna 1990. do 3. ožujka 2000., Potpredsjednik HDZ-a od 1993. do 2000. godine.
Političko iskustvo: • 1989. Član Alternativnog ustavnog povjerenstva za pripremu Ustava Republike Hrvatske
• 1990. Član Predsjedništva ustavnog povjerenstva
• 1991.-2000. Potpredsjednik Vlade RH (reizbor 1992., 1993. i 1995.) nadležan za javno zdravstvo, socijalnu skrb, obrazovanje, kulturu, sport i znanost te žrtve rata, ljudska i manjinska prava
• 1991. Osnivač Ureda za prognanike i izbjeglice Vlade Republike Hrvatske
• 1993.-2000. Ministar vanjskih poslova i potpredsjednik Vlade Republike Hrvatske
• 1992. Potpisnik Sporazuma o pristupanju KESS-u
• 1994. Glavni pregovarač i potpisnik Washingtonskog sporazuma, te Bečkih dogovora
• 1995. Zamjenik glavnog pregovarača i potpisnik Daytonskog sporazuma
• 1996. Potpisnik Sporazuma o normalizaciji odnosa između RH i SRJ
• 1997. Potpisnik Sporazuma o pristupanju Vijeću Europe
• 2000. Predsjednički kandidat HDZ-a na izborima za Predsjednika Republike Hrvatske
• 2000.-danas Član Hrvatskoga Sabora
• 2001.-danas Predsjednik Saborske komisije za europske integracije
• 2000.-danas Osnivač i predsjednik stranke Demokratskog centra.